Çek Cumhuriyeti Seyahat Sigortası

Çek Cumhuriyeti ülkesine seyahatiniz için en az 30.000 Euro teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Schengen Bölgesi listesinde bulunan Çek Cumhuriyeti seyahatinizde olası yaralanma, hastalık, ölüm durumunda kişinin ülkesine nakli, tıbbi müdahale ve hastane masraflarınız koruma altında. Çek Cumhuriyeti yurtdışı seyahatinizi güvence altına alın!

Schengen ve Tüm Dünya Ülkelerinde Geçerli En Az 30.000 Euro Teminatlı


Önemli Uyarı

Seyahat Sağlık Sigortası, Poliçe Başlangıç Tarihinde öğlen saat 12:00’da başlar. Vize başvurularında istenilen seyahat sigortası şartının yerine getirebilmesi için poliçenizin Çek Cumhuriyeti ülkesinde bulunacağınız tarihleri tam olarak kapsaması gerekmektedir. Bu yüzden poliçenizi, seyahat Gidiş tarihinden 1 gün önce - Dönüş tarihinden 1 gün sonraki tarih aralıklarına almalısınız.

Örnek: 14-19 Temmuz arası Çek Cumhuriyeti ülkesine seyahat etmek istiyorsanız, en az 13 Temmuz’dan 20 Temmuz’a kadar geçerli Seyahat Sağlık Sigortası satın almalısınız.


Çek Cumhuriyeti Seyahatiniz İçin Kısa Bilgiler

Schengen Bölgesi içerisinde bulunan Çek Cumhuriyeti, para birimi olarak Çek korunası kullanmaktadır. Nüfusu 10513800 üzerinde olan Çek Cumhuriyeti, yüzölçümü 78866 kilometrekare topraklar üzerinde bulunmaktadır. Başkenti Prag olan ülkenin telefon kodu +420 tuşlanarak iletişime geçilebilir.

Neden Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Çek Cumhuriyeti seyahatinizde olası hastalık, kaza, valiz kaybı, hastane masraflarını Seyahat Sigortanız güvence altına alır. Sağlığınız ve Bütçeniz garanti altında olur. Çek Cumhuriyeti ülkesinde seyahat keyfinizi hiçbir şey kaçıramaz. Avrupa yasalarına göre Schengen ülkelerine seyahat eden herkesin seyahat süresinin tamamını kapsayacak şekilde seyahat sağlık sigortasını yaptırması gerekmektedir. Bana bişey olmaz demeyin, Çek Cumhuriyeti seyahatinizi SigortamGO üzerinden 1 dakikada güvence altına alın.