Kasko Sigorta Maliyetlerinizi Düşürmek İçin Tavsiyeler

Kasko sigorta ödemelerinizin artan maliyetlerinden endişeleniyorsanız veya her yenilemede daha uygun fiyata kasko sigortası almak istiyorsanız aşağıda bulunan bazı ipuçlarını okuyun.

-Aracınızı akıllıca seçmelisiniz. Muhtemelen yepyeni bir Ferrari'nin kullanılan düşük model eski bir arabadan daha yüksek sigorta primi olması gerektiğinin farkındasınızdır. Bunun nedeni, sigorta şirketlerinin otomobiller ile alakalı hırsızlık olasılığı, değiştirme maliyeti ve mekanik onarım masrafları gibi bir dizi faktör üzerinde risk hesaplamaktadır.

-Hırsızlık önleyici bir cihaz almalısınız. Eğer ki pahalı bir spor otomobil istiyorsanız, güvenlik önlemlerinizi almalısınız. Otomobilin çalınması ne kadar zor olursa, sigorta şirketleri daha uygun teklifler verecektir.

-Sürüş kaydınızı temiz tutun. Bu sigorta priminizi hesaplamada en önemli faktördür. Kaza geçmişi ve masrafları yüksek olan biri temiz sürüş rekoru olan birinden, kasko sigortası için daha fazla para ödeyecektir.

-Aracınızın Kilometresine Dikkat Edin. Sigorta şirketleri, birçok faktöre dayalı olarak riski hesaplar ve bunlardan biri her yıl ortalama kilometre sürüş mesafenizdir. Örneğin toplu taşıma araçlarını kullanın, hem yakıt hem de sigorta masraflarınızdan tasarruf edebilirsiniz.

-Karşılaştırmalı sigorta teklifleri almalısınız. Kasko sigortası fiyatları bir sigorta şirketinden diğerine göre değişebilir. Bazen önemli ölçüde fark edebilir. Bir poliçe seçmeden önce oranları en az üç sigorta şirketi ile karşılaştırmalısınız. Bunun için En Uygun Kasko Teklifi sayfasından birçok sigorta firmasının Kasko Tekliflerini karşılaştırmalı olarak görüntüleyebilirsiniz.

-Sigortanızı satın aldığınız şirketle devam edin. Aynı sigorta şirketiyle uzun süre poliçenizi yenilemeye devam edin. Bazen, belirli bir miktar kazanmak için sigorta firmanızı değiştirmek cazip gelebilir ancak firmanızın sadık müşteriler için uyguladığı indirimleri kaçırdığınızda, yaptığınız değişiklikler geri tepebilir.

-Tüm sigorta işlerinizi aynı sigorta şirketinden almanız durumunda daha uygun fiyatlarla sigortalarınızı yaptırabilirsiniz. Konut, kasko, zorunlu trafik, sağlık ve dask gibi sigortalarınızı aynı sigorta şirketinden yaptırmanız halinde elde edilebilecek önemli indirimler kazanabilirsiniz.

-Sigorta yenileme vaktini kaçırmayın ve ödemelerinizi zamanında yapın. Kasko Yenileme sayfasından yenileme vakti yaklaşan kasko sigorta işlemlerinizi yapabilirsiniz.