Kasko Sigortası Teminatları

Kaska sigortası; araçların sahibinin iradesi dışında, hareket halinde ya da durduğu yerde herhangi bir hasar alması, yanması, çalınması gibi durumlarında telafi edilmesi amaçlı bir sigorta türüdür. Kaskonuzun kapsamı dahilinde sigorta şirketleri tarafından belirlenen teminatlar doğrultusunda aracınız güvence altına alınır. Çarpma, çarpılma, yangın ve çalınma durumları standart olarak kasko sigortasında bulunmaktadır. İstekleriniz doğrultusunda kaskonuza diğer korumaları da ekletebilirsiniz.


Standart bir kasko poliçesinin teminatları aşağıdaki gibidir:

- Çarpma ve Çarpılma

- Araç Yanması

- Aracın Çalınma hali ya da Çalınmaya Teşebbüsü

Aracınızı teminat altına almak için kasko sigortası yaptırmayı es geçmeyiniz. Kasko sigortası yenilemelerinizi daima gerçekleştiriniz. Kasko sigortanızın güvencesiyle çarpma, yangın, çalınma gibi durumlarda karşılaşacağınız maddi yükleri garanti altına almış olursunuz.

Kasko Sigortası Poliçesine Hangi Teminatlar Eklenebilir?

İsteğiniz doğrultusunda standart kasko kapsamınıza ek teminatlar da eklettirebilirsiniz. Doğal afetler, toplumsal hareketler ve terör olayları sonucu meydana gelen hasarlar, enflasyon, eskime payı düşmeme, yardım ve kullanım kaybı teminatlarınıkasko poliçenize eklettirebilirsiniz.

Size en uygun kasko poliçe ve kapsamlarını birçok sigorta firmasından karşılaştırmalı teklif almak için Kasko Teklifi Al sayfamıza giriş yapabilirsiniz.