Evinizi Doğal Afetlere Karşı Koruyun

Doğal felaketler sık sık meydana gelmez fakat her seferinde daha pahalı hasarlara neden olmaktadırlar. Doğal felaket meydana gelmesini kimse engelleyemezken, bulunduğunuz alanı etkilemesi durumunda evinizi ve bütçenizi korumak için atabileceğiniz adımlar vardır.

Yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri, evinizi tamamen yeniden inşa etme maliyetini karşılayacak konut sigortasına sahip olmaktır. Dahası, evinizi sadece belirli kapsamlarda sigortalatmak her zaman yeterli değildir. Enflasyon, yapı malzemeleri maliyetini etkileyebilir ve orijinal evinizde kullanılan malzemelerin kalitesiyle yeniden inşa edemeyebilirsiniz. Enflasyona karşı sizi koruyan özellikler için konut sigortanızı kontrol edin, aynı veya benzer materyalle değiştirmeyi garanti edin.

Evinizin kendisi dışında, sigortanızın kapsamlarından emin olmanız gerekir. Yangın gibi büyük bir kaybınız söz konusu olduğunda, sadece mobilya ve elektronik değil, giyim gibi kişisel eşyaları da değiştirmek zorunda kalacağınızı unutmayın. Hayatınızı tamamen yeniden inşa etmek için yeterli teminatlarda konut sigortanız olduğundan emin olun.

Evinizde rutin bakım yapmak genellikle hasarı önleyebilir veya azaltabilir. Su hasarlarını önlemek için olukları temizlediğinizden emin olun ve elektrik kablolarını veya yangına neden olabilecek hatalı cihazları kısa sürede onarın. Evinizde hasar devam ederse, derhal tazminatınızı bildirin. Bu şekilde onarım çalışmalarınızın çok daha hızlı ilerlemesini sağlayabilir ve evinizde daha fazla hasar oluşmasını önleyebilirsiniz.