Konut Sigortası Primlerini Azaltmak İçin 4 Öneri

Konut sigortası, evinizi ve maddi olanaklarınızı güvence altına almak için kesinlikle gereklidir. Ancak konut sigortası fiyatları bazı insanlar için zorlayıcı olabilir. Yaptırmak istediğiniz konut sigortası kapmasına risk altındaki her şeyi koymak yerine, sigorta maliyetini düşürmek için aşağıdaki stratejilerin bazılarını deneyin.

-Küçük kayıplarınızı talep etmeyin. Sigorta şirketleri, büyük kayıpları kapsamaya yönelik olduğu için, küçük isteklerde bulunmayın. Bu talepler konut sigortanızı yenileme zamanında fiyatını artıracaktır.

-Evinizin konumu çok önemlidir. Şuan ki evinizin yerini elbette değiştiremezsiniz fakat yeni ev satın alıyorsanız, evin bulunduğu yerin coğrafi konumuna bakmalısınız. Sel tehlikesi bulunan bölgelerden uzak durmak veya itfaiyeye yakın yerlerde bulunmak, sigorta masraflarınıza yardımcı olabilir. Deprem bölgesinde bulunan bir evin dayanıklı yapılmış olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

-Ev güvenliğinizi artırın. Kamera, hırsız alarmları ve duman dedektörleri gibi koruyucu önlemlerin alınması sadece evinizi değil aynı zamanda cüzdanınızı da korur.

-Sigorta kapsamında arazi değerini hariç tutmalısınız. Arazinin yangın, hırsızlık ya da başka bir olay nedeniyle yok olacağı ihtimali çok düşük, bu nedenle en kötü senaryoda dahi evi değiştirmeniz gerekecek.

En uygun konut sigortası teklifi almak için Konut Sigortası Başvuru formunu doldurun. Sigorta şirketleri size tekliflerini sunmak için geri dönüş yapsın.