Lihtenştayn Seyahat Sigortası

Lihtenştayn ülkesine seyahatiniz için en az 30.000 Euro teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Schengen Bölgesi listesinde bulunan Lihtenştayn seyahatinizde olası yaralanma, hastalık, ölüm durumunda kişinin ülkesine nakli, tıbbi müdahale ve hastane masraflarınız koruma altında. Lihtenştayn yurtdışı seyahatinizi güvence altına alın!

Schengen ve Tüm Dünya Ülkelerinde Geçerli En Az 30.000 Euro Teminatlı


Önemli Uyarı

Seyahat Sağlık Sigortası, Poliçe Başlangıç Tarihinde öğlen saat 12:00’da başlar. Vize başvurularında istenilen seyahat sigortası şartının yerine getirebilmesi için poliçenizin Lihtenştayn ülkesinde bulunacağınız tarihleri tam olarak kapsaması gerekmektedir. Bu yüzden poliçenizi, seyahat Gidiş tarihinden 1 gün önce - Dönüş tarihinden 1 gün sonraki tarih aralıklarına almalısınız.

Örnek: 14-19 Temmuz arası Lihtenştayn ülkesine seyahat etmek istiyorsanız, en az 13 Temmuz’dan 20 Temmuz’a kadar geçerli Seyahat Sağlık Sigortası satın almalısınız.


Lihtenştayn Seyahatiniz İçin Kısa Bilgiler

Schengen Bölgesi içerisinde bulunan Lihtenştayn, para birimi olarak İsviçre frangı kullanmaktadır. Nüfusu 37132 üzerinde olan Lihtenştayn, yüzölçümü 160 kilometrekare topraklar üzerinde bulunmaktadır. Başkenti Vaduz olan ülkenin telefon kodu +423 tuşlanarak iletişime geçilebilir.

Neden Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Lihtenştayn seyahatinizde olası hastalık, kaza, valiz kaybı, hastane masraflarını Seyahat Sigortanız güvence altına alır. Sağlığınız ve Bütçeniz garanti altında olur. Lihtenştayn ülkesinde seyahat keyfinizi hiçbir şey kaçıramaz. Avrupa yasalarına göre Schengen ülkelerine seyahat eden herkesin seyahat süresinin tamamını kapsayacak şekilde seyahat sağlık sigortasını yaptırması gerekmektedir. Bana bişey olmaz demeyin, Lihtenştayn seyahatinizi SigortamGO üzerinden 1 dakikada güvence altına alın.