Lüksemburg Seyahat Sigortası

Lüksemburg ülkesine seyahatiniz için en az 30.000 Euro teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Schengen Bölgesi listesinde bulunan Lüksemburg seyahatinizde olası yaralanma, hastalık, ölüm durumunda kişinin ülkesine nakli, tıbbi müdahale ve hastane masraflarınız koruma altında. Lüksemburg yurtdışı seyahatinizi güvence altına alın!

Schengen ve Tüm Dünya Ülkelerinde Geçerli En Az 30.000 Euro Teminatlı


Önemli Uyarı

Seyahat Sağlık Sigortası, Poliçe Başlangıç Tarihinde öğlen saat 12:00’da başlar. Vize başvurularında istenilen seyahat sigortası şartının yerine getirebilmesi için poliçenizin Lüksemburg ülkesinde bulunacağınız tarihleri tam olarak kapsaması gerekmektedir. Bu yüzden poliçenizi, seyahat Gidiş tarihinden 1 gün önce - Dönüş tarihinden 1 gün sonraki tarih aralıklarına almalısınız.

Örnek: 14-19 Temmuz arası Lüksemburg ülkesine seyahat etmek istiyorsanız, en az 13 Temmuz’dan 20 Temmuz’a kadar geçerli Seyahat Sağlık Sigortası satın almalısınız.


Lüksemburg Seyahatiniz İçin Kısa Bilgiler

Schengen Bölgesi içerisinde bulunan Lüksemburg, para birimi olarak Euro kullanmaktadır. Nüfusu 537000 üzerinde olan Lüksemburg, yüzölçümü 2.586 kilometrekare topraklar üzerinde bulunmaktadır. Başkenti Lüksemburg olan ülkenin telefon kodu +352 tuşlanarak iletişime geçilebilir.

Neden Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Lüksemburg seyahatinizde olası hastalık, kaza, valiz kaybı, hastane masraflarını Seyahat Sigortanız güvence altına alır. Sağlığınız ve Bütçeniz garanti altında olur. Lüksemburg ülkesinde seyahat keyfinizi hiçbir şey kaçıramaz. Avrupa yasalarına göre Schengen ülkelerine seyahat eden herkesin seyahat süresinin tamamını kapsayacak şekilde seyahat sağlık sigortasını yaptırması gerekmektedir. Bana bişey olmaz demeyin, Lüksemburg seyahatinizi SigortamGO üzerinden 1 dakikada güvence altına alın.