Romanya Seyahat Sigortası

Romanya ülkesine seyahatiniz için en az 30.000 Euro teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Tüm Dünya Ülkeleri listesinde bulunan Romanya seyahatinizde olası yaralanma, hastalık, ölüm durumunda kişinin ülkesine nakli, tıbbi müdahale ve hastane masraflarınız koruma altında. Romanya yurtdışı seyahatinizi güvence altına alın!

Schengen ve Tüm Dünya Ülkelerinde Geçerli En Az 30.000 Euro Teminatlı


Önemli Uyarı

Seyahat Sağlık Sigortası, Poliçe Başlangıç Tarihinde öğlen saat 12:00’da başlar. Vize başvurularında istenilen seyahat sigortası şartının yerine getirebilmesi için poliçenizin Romanya ülkesinde bulunacağınız tarihleri tam olarak kapsaması gerekmektedir. Bu yüzden poliçenizi, seyahat Gidiş tarihinden 1 gün önce - Dönüş tarihinden 1 gün sonraki tarih aralıklarına almalısınız.

Örnek: 14-19 Temmuz arası Romanya ülkesine seyahat etmek istiyorsanız, en az 13 Temmuz’dan 20 Temmuz’a kadar geçerli Seyahat Sağlık Sigortası satın almalısınız.


Romanya Seyahatiniz İçin Kısa Bilgiler

Tüm Dünya Ülkeleri içerisinde bulunan Romanya, para birimi olarak Rumen leyi kullanmaktadır. Nüfusu 20121641 üzerinde olan Romanya, yüzölçümü 238397 kilometrekare topraklar üzerinde bulunmaktadır. Başkenti Bükreş olan ülkenin telefon kodu +40 tuşlanarak iletişime geçilebilir.

Neden Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Romanya seyahatinizde olası hastalık, kaza, valiz kaybı, hastane masraflarını Seyahat Sigortanız güvence altına alır. Sağlığınız ve Bütçeniz garanti altında olur. Romanya ülkesinde seyahat keyfinizi hiçbir şey kaçıramaz. Bana bişey olmaz demeyin, Romanya seyahatinizi SigortamGO üzerinden 1 dakikada güvence altına alın.