Sağlık Sigortanızı Yaptırmadan Önce İmkanlarınıza Göz Atın

Sağlık sigortası doktor ziyaretleri, hastanede kalma masrafları ve reçeteli ilaçlardan daha fazlasını kapsamaktadır. Sağlık sigortasının bireylere birçok faydası vardır. Bu faydalardan bazıları sizi uzun vadede daha sağlıklı kılar, ancak birçoğumuz bu maddeler hakkında bilgi sahibi değiliz. Aşağıdaki dört seçenek sağlık sigortanız tarafından sağlanabilir ve bu hizmetler için para ödemeden faydalanabilirsiniz.

Zihinsel sağlık kapsamı

Bazı nedenlerden dolayı, birçok insan zihinsel sağlıklarını sağlık sigortasının karşılayacağı bir şey olarak düşünmemektedir. Ancak birçok durumda, bir evlilik danışmanı görebilir veya bireysel terapistle konuşabilirsiniz.

Kilo vermeyle ilgili yardım

Obezite günümüzde salgın hastalık haline gelmiştir. Ülkemizde birçok kişi fazla kilolarından şikayetçi ve bu durum insan sağlığını önemli derecede etkileyen faktörlerden biridir. Çünkü birçok hastalık aşırı kilolu olmayla bağlantılıdır. Sağlık sigortası teminatlarınızdiyetisyen, bir sağlık kulübüne katılma, danışmanlık, beslenme gibi birçok hizmeti kapsayabilir.

Tamamlayıcı ve alternatif tıp

Günümüzde masaj terapisi, akupunktur ve bitkisel tıp gibi tamamlayıcı ve alternatif tıp tedavisinin birçok tıbbi koşul için yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Bu tedaviler için para iadesi yapabilir veya sigorta şirketiniz en azından bazı alan sağlayıcılarıyla indirim yapabilir.

Hastalık yönetimi

Bu, bugünlerde tıbbi alanda sıcak bir gelişme kelimesi ve sadece doktor ziyaretlerine ve ilaç kullanmak yerine, hastalık hakkında danışarak ve bilgi toplayarak iyileşmek. Örneğin, diyabetik bir kişinin kan şekerinin nasıl izleneceğini öğretmek için beslenme danışmanlığına veya programına ihtiyacı olabilir. Bir hastalık yönetim programından yararlanabileceğinizi düşünüyorsanız, sağlık sigortacınıza hizmet kapsamı hakkında bilgi vermelisiniz.