Trafik Sigortasının Zamanında Yapılmaması Durumunda Ne Olur?

Trafik Sigortası, trafiğe çıkan her aracın “kanun” usulünce yaptırması zorunlu halde gözüken “sigorta biçimi” durumudur. Trafik sigortası yaptırmaktan kaçanlar daha büyük zararlara uğruyor! “Kaçış yolu yok” desek yeridir ya da “bu riski göze almanın anlamı yok” cümlesi bu başlıktaki en anlamlı açıklama.Trafik sigortası yapılmaması durumunda kademeniz düşürülür. Kademe düşümü ve gecikme süresi Örn; 30 iş günü içerisinde yüzde 5 zamma eşitlenirsiniz.

Önemli Uyarı

Trafik sigortası yaptırmayan vatandaşların tespit edilmesi durumunda, sigortasız kullanımda olan araçtrafikten men” edilir. Yeni nesil online trafik sigortası sorgulama sistemiyle sigortasız araçlar anında tespit edilebiliyor. Üstelik sistemdentrafik sigortası sahibinin ne zaman, nerede ve saat kaçta sigorta sahibi olduğu dahi gözükmektedir.

“Yeni değerleme” durumuna göre bakanlıktan gelen bir açıklamaya göre trafik sigortası yaptırmama cezası “96 TL” beklenmektedir. Cezasını 15 gün içerisinde ödeyen vatandaşlara ise %25 indirim seçeneği bulunmaktadır.


Karşılaştırmalı en uygun sigorta teklifleriyle Zorunlu Trafik Sigortanızı yaptırmak için tıklayın.