Neden Trafik Sigortası Yaptırmalıyız?

Trafik sigortası kaza durumlarında sizi para ödemekten kurtaran bir sigorta çeşididir. Kara Yolları tarafından kanunen araç sahibi olan herkesin yaptırması zorunludur. Zorunlu Trafik sigortası kazaya sebep olan sürücüyü maddi manevi koruma amacıyla yaptırılır. Kaza durumunda karşı tarafın hasarlarını en alt seviyeye indirgeyerek sigorta sahibini güvence altına alır. Trafik sigortasının karşıladığı hasarları Trafik Sigortası Karşı Tarafın Hasarının Ne Kadarını Öder sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


Trafik Sigortanızı yaptırmamanız durumunda önünüze yorucu ve masraflı birçok engel çıkar. Aracınız trafik memurları tarafından tespit edildiği anda bağlanarak trafik şubelerinin otoparklarına çekilir. Yeniden trafiğe çıkabilmeniz için sadece otopark ücretini ödemekte yeterli olmuyor. Hem trafik sigortanızı yaptırmak hem de birçok prosedürü tamamlamanız gerekiyor. Zaman ve paranızdan tasarruf etmek istiyorsanız zorunlu trafik sigortanızı yaptırmayı unutmayın! Geç yaptırmanız ve unutmanız durumunda Trafik Sigortası Basamakları sisteminde sizi gerilere düşürecektir. Trafik Sigortası Basamakları sayfamızdan basamakların fiyatları, hangi basamakta yer aldığınızı, her yıl ne kadar indirim alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Polis kontrolünde ilk dikkat edilen konu zorunlu trafik sigortanızın olup olmadığıdır. Sizde bu durumlarla karşı karşıya kalmamak için aracınızı, kendinizi güvence altına alın. Birçok sigorta şirketinden karşılaştırmalı, poliçe içeriklerini görebileceğiniz en uygun teklifleri almak için Zorunlu Trafik Sigortası Teklif Al sayfasından işlem yapabilirsiniz.